45 m² · 4 gæster · 1 soveværelser · 1 badeværelser

45 m² Feriehus

Svendborg
★ 4,1 (Brugeranmeldelser)

Om ferieboligen

Dejlig lille ferielejlighed med en fantastisk udsigt over vandet til Langeland.

Det er indrettet med et soverum med to enkeltsenge samt en sovesofa til to personer i stuen. Det lille køkken ligger i åben forbindelse med stuen, hvorfra der er udgang til terrassen og den skønne have. Feriehuset er handicapvenligt indrettet med skydedøre og uden dørtrin. Mindste dørbredde er havedøren på 75 cm, terrassen kan også nås fra havesiden.

Huset ligger på en landejendom, hvor ejerne selv bor i hovedhuset. Der er også en ekstra feriebolig på grunden, som I deler fiskerensepladsen med.

Huset er beliggende på en naturskøn plet i det sydfynske midt mellem campingpladserne Åbyskov Strand Camping og Skårupøre Camping. Området er meget lavvandet og et yndet sted for kajakroere. Der er gåafstand til et ishus og 3 km til indkøbsmulighed i Skårup. Husk at besøge Svendborg med hyggelige gågader og små butikker samt nyde en tur på havnen og se molen med træskibe.

Faciliteter

Fiskeri
Kæledyr tilladt
Opvaskemaskine
Terrasse
Vaskemaskine
TV
Internet
Sauna
Barneseng
Rygning ikke tilladt
Køkken
Ovn
Børnemøbler
Have
Grill
Kaffemaskine
Varme
Køleskab
Fryser
Radio
Havudsigt
Dvd Player
Parkering
View Water
Fenced
Charger Electric Car
Waste Recycling
Energy Efficient Heating

Beliggenhed

Ferieboligen ligger i Svendborg . Brug HomeToGo-knappen for at se den præcise placering, aktuelle priser og tilgængelighed.

Dit ophold

Ankomst 09.11.2026
Afrejse 11.11.2026
Nætter 2
Gæster 2